Bydliště:                Bohdašín

Šipky:                      Unicorn 23 gr.

Přezdívka:            Zlej Kája

Walk on song:    Helloween  „Future World“

Pokud by jste mezi tuzemskými hráči hledali toho největšího sympaťáka, bezkonkurenčně by to vyhrál „Zlej Kája“. S hladce oholenou hlavou a sestřiženou bradkou vás odzbrojí svou nekonfliktní a srdečnou povahou, aby vás následně s instinktem zabijáka rozebral svou hrou u terče. Jako první Čech se probojoval na mistrovství světa BDO v Lakeside, nebo také na na jeden z turnajů PDC European Tour. 2x reprezentoval Českou republiku na PDC World Cup of Darts v německém Frankfurtu nad Mohanem. V nové éře Czech Openu, kdy se v Praze pravidelně scházívá kompletní špička BDO se letos stal prvním českým vítězem v hlavní kategorii jednotlivců. Po dlouhých 14 letech zopakoval triumf Davida Miklase a může se pyšnit titulem Vítěz Czech Open 2018

A teď to nejdůležitější.

Vybojoval si místo ve startovním poli na PDC World Darts Championship 2019!!!

Karel Sedláček se k šipkám dostal v podstatě náhodou, když jej obdaroval šipkami a terčem spolužák ze základní školy, který se šipkového vybavení zrovna chtěl zbavit. To mu bylo 15 let. Karel začal házet. Z počátku jen občas, neboť svůj čas dělil mezi další aktivity. V zimě ale hrál častěji a ke hře strhnul i své nejbližší okolí.

Že se šipky hrají také v soutěžích, si všiml až o dva roky později. Postupně začal navštěvovat menší turnaje a dokonce začal působit i v místní lize. Ani základní vojenská služba jeho novou vášeň nepřerušila. Po vojně se díky práci dostal do Pardubic a tam konečně přičichl k vyšší úrovni hry, když začal navštěvovat i turnaje na republikové úrovni.

Steely objevil v roce 2001 a hned přijal výzvu hrát Český pohár. Dvojice hrál s parťákem Martinem Kapuciánem a poměrně pravidelně se prosazovali na bednu. V singlech to bylo horší, protože v té době ostrým šipkám kralovala taková jména jako Miroslav Navrátil, David Miklas, Petr Touš, Pavel Drtil apod. Čas od času však někoho z nich porazil a měl z toho velkou radost.

V té době jej oslovil Antonín Múdry (manažer TOI TOI DIXI Bratislava), jestli nechce hrát i steelovou ligu, s tím že svým hráčům umožní jezdit i na evropské turnaje WDF a sbírat tak zahraniční zkušenosti. Spolupráce s Tonem se ukázala jako velmi prospěšná. S česko-slovenským týmem vyhrál Karel Sedláček několik titulů.

Začal se rovněž prosazovat v zahraničí. Na okruhu WDF turnajů uhrál finále v Rakousku na Austria open, 5. místo ve dvojicích na British Open s Otou Zmelíkem, 5. místo na největším tuzemském turnaji Czech Open. Hned dvakrát vybojoval 3. místo na Romania Open a stejně tak se mu dařilo na Hungaria Open, k tomu přidal další 5. místo na Polish Open. Několikrát se účastnil Winmau World Master.

Díky dobrým výsledkům v roce 2013 se stal vítězem východoevropského žebříčku BDO (což byla novinka) a dostal se přímo na MS BDO v Lakeside, kde v předkole prohrál s Paulem Hogenem 1-3 na sety. Byla to pro něj neuvěřitelná zkušenost a neskutečný zážitek. Karel si dobře pamatuje, jak mu tam se vším pomáhal jeho dobrý přítel Darryl Fitton. Jak říká s oblibou, byl jak jeho šipkový táta. Říkal mu, co má a nemá dělat, jak se má chovat, hlídat svou koncentraci a podobně. „Měl se mnou trpělivost, i když má angličtina byla mizerná a pořád do kola mi něco vysvětloval. Jedním slovem – úžasný nejenom hráč, ale hlavně člověk. Klobouk dolů před ním. Byla to obrovská zkušenost a možnost zahrát si na legendárním místě. Můžu to všem, kteří šipky hrají, jen doporučit a jsem za to vděčný,“ vzpomíná Karel .

Díky stálému vedení ve východoevropském žebříčku dostal i pozvánku na zbrusu nový turnaj BDO, a to World Trophy, který se hrál na dalším symbolickém místě, a sice v Blackpoolu. Los mu přidělil Robbieho „Konga“ Greena. Karel s ním hrál tehdy poslední zápas večera a k překvapení většiny zasvěcených jej dokázal porazit 6-1 na legy s průměrem přes 94 bodů. Tím se stal prvním Českým hráčem, který vyhrál utkání na MAJOR turnaji. V druhém kole sice vypadl s Paulem Jenigsem, ale rozhodně zanechal dojem.

Následující sezonu pokračoval v ohromujících výsledcích. Znovu se dostal na MS BDO do Lakeside a i na World Trophy. Na šampionátu se mu povedlo postoupit z předkola po výhře 3-2 nad Paulem Coghlinem a dostal se mezi 32 nejlepších šipkařů BDO na světě. V prvním kole sice prohrál s Gllenem Durantem 3-1 na sety, ovšem utkání skončil s průměrem 99.57, kdy za předvedenou hru slyšel chválu od hráčů i fanoušků. Byl to zatím jeho největší úspěch v BDO.

V PDC si zahrál první turnaj pro tour cca v roce 2006 kde prohrál s bývalou světovou jedničkou Colinem Lloydem. Ještě úžasnější zážitek mu však připravilo vítězství v kvalifikaci na World Cup of Darts. První kvalifikační turnaj vyhrál fenomén František Humpula, kterému Karel po skončení řekl: „Půjdu za Tebou, pojedeme tam spolu!“ Jak řekl, tak učinil. Odměnou mu pak bylo utkání prvního kola proti světovým gigantům Michael van Gerwen a Raymond van Barneveld z Holandska. Český pár v pozdních večerních hodinách sice prohrál 1:5, přesto mají oba naši hráči na co vzpomínat.

Karel je také držitelem unikátní šňůry, když se mu podařilo vyhrát pět Českých pohárů v řadě! Vítězství vybojoval také v unikátním projektu Souboj titánů. Na Nova Sport Open 2017 si díky třetímu místu vybojoval vstupenky na čtvrtfinále PDC World Darts Championship a mohl na vlastní kůži ochutnat atmosféru v londýňské Alexandra Palace. Zatím „pouze“ jako divák.

Rok 2018 je pro Karla Sedláčka zatím jednoznačně nejúspěšnější.

Opět získal titul Mistra republiky 2018 v jednotlivcích.

Podruhé za sebou se dokázal kvalifikovat na World Cup of Darts, kde společně s Romanem Beneckým pořádně potrápili favorizovanou Anglii ve složení Rob Cross, Dave Chisnall.

Další skvělý úspěch přišel na konci prázdnin, kdy se mu podařilo zvítězit ve Východoevropské kvalifikace na PDC European Tour, konkrétně na Dutch Darts Championship 2018. Tam sice prohrál v první kole s Irem Williamem O’Connorem 2:6, ale nasbíral další, tolik potřebné zkušenosti z velkého PDC podia.

Netrvalo to ani měsíc a Karel se definitivně zapsal do dějin Českých šipek. Díky výhře ve Východoevropské kvalifikaci na PDC World Darts Championship 2019 se stal po Slávovi Navrátilovi teprve druhým Čechem, který si zahraje na nejvýznamějším a nejdůležitějším turnaji roku.

Karel stále ještě čeká na svou první „devítku“. Již pětkrát dokázal hodit perfektních 8 šipek, vždy jej zradila ta poslední. Ale ono to přijde. Neznám nikoho, kdo by to tomhle sympatickému drakobijci nepřál.