Close

JOHN MCDONALD

Narozen:                7. srpna 1960

Bydliště:                Londýn

Jeho hlas je známý po celém světě. Pro hráče je čest, pokud může uvést jejich nástup a divákům z něj naskakuje husí kůže. To je John McDonald. Master of Ceremonies PDC a muž, bez kterého si už nikdo neumí turnaje PDC ani představit.

Možná na to nevypadá, ale John McDonald začínal svou kariéru v armádě jako člen parašutistického regimentu. Jeho vojenská kariéra však neměla dlouhého trvání. Po vážné nehodě musel absolvovat náročnou rehabilitaci, a aby uživil svou rodinu, rozhodl se z armády odejít.

Určitý čas působil jako fotograf, ale stále ho to více a více táhlo ke sportu. Jeho touha a nenahraditelný hlas ho nakonec přivedly až na pozici sportovního hlasatele a konferenciéra.

Za krátkou dobu se dokázal propracovat na jednu z vedoucích osobností této oblasti a fanoušky doprovázel mnohými sportovními událostmi od mistrovství světa v lovu ryb, snookeru, bowlingu až po golfový Ryder Cup.

Působil také jako hlavní hlasatel na ikonickém stadionu Wembley nebo jako tiskový mluvčí International Boxing Organisation (IBO). Právě během jeho působení ve světě boxu a snookeru se poznal s jedním z největších světových promotérů a zároveň šéfem PDC Barrym Hearnem, který se rozhodl dát mu šanci i ve světě profesionálních šipek. A dobře udělal!

Svůj debut před sisalovými terči absolvoval v roce 2004, kdy hlásil „Showdown“ mezi mistrem světa PDC Philem Taylorem a šampiónem BDO Andym Fordhamom. O rok později mu byla svěřena druhá nejvýznamnější akce PDC World Matchplay a v roce 2006 již provázel sezónou Premier League Darts.

Angličan se své úlohy konferenciéra zhostil okamžitě excelentně a stal se nedílnou součástí přenosů ze všech šipkařských televizních turnajů. Po odchodu legendárního Phila Jonese do důchodu se tak stal jeho přirozenou náhradou.

O tom, že se v PDC rozhodli správně, svědčí i McDonaldova nesmírná popularita. Když loni nemohl ohlašovat nástupy hráčů během jednoho z večerů Premier League Darts, okamžitě se spustila mezi diváky obrovská panika. Bez Johna McDonalda si totiž už nikdo nedokáže žádný přenos představit.

Nám je ctí, že ho budeme moci přivítat v Praze v hale Královka, kde svým vystupováním ještě více zvýší prestiž Prague Darts Masters – Winter Classic a divákům umocní zážitek z exhibice.