Close

GEORGE NOBLE

THE PUPPY

Narozen:                17. 10. 1968

Bydliště:                 Crawley, Anglie

Přezdívka:             The Puppy

George Noble sice není tak známou tváří PDC jako jeho kolega Russ Bray. Avšak ti, kteří sledují šipkový sport pravidelně, tohoto profesionálního šipkařského rozhodčího bezpochyby znají. Už 11x ve své kariéře komentoval televizní „devítku“ a je také dosud jediným rozhodčím, který moderoval dvě devítky jednoho hráče v jednom zápase.

George je skvělým příkladem toho, jak vaší kariéru může ovlivnit náhoda. V roce 1992 se poprvé objevil na pódiu, když zaskakoval za svého nemocného kolegu. Jeho talentu si všimli představitelé BDO, protože už za dva roky George komentoval dění na pódiu v mecce šipek, v Lakeside. V počátcích spolupracoval především s Bobbym Georgem, později se setkal při své práci se všemi známými jmény šipkařského světa.

Mnohými zasvěcenými je považován za špičkového rozhodčího, někteří dokonce tvrdí, že právě on je tím nejlepším. Má velice jasný hlas a jen velmi málo dělá při své práci chyby. Jeho perfektně odváděné a spolehlivé práce si BDO velmi považovala, když v letech 1995 až 2007 rozhodoval finálové zápasy mistrovství světa BDO. V roce 2007 podlehl vábení konkurenční a dynamičtější organizace PDC, aby se na stálo stal součástí nejúžasnějšího šipkařského cirkusu na této planetě.

V roce 2009 rozhodoval svou první „devítku“, kterou dosáhl Raymond van Barneveld při zápase mistrovství světa PDC proti svému krajanovi Jelle Klaasenovi. Je také dosud jediným rozhodčím, který moderoval dvě devítky jednoho hráče ve finále Premier League. Stalo se tak v roce 2010 a oním hráčem byl pochopitelně Phil Taylor v zápase proti Jamesi Wadeovi.