Close

NICK ROLLS

CHEESEY

Narozen:                5. 9. 1963

Bydliště:                Cippenham, Berkshire, Anglie

Přezdívka:            Cheesey

Nick Rolls není jen další z rodiny známých callerů při šipkařských show. Nick Rolls je callerem, který na svou první „hlášenou“ devítku čekal nejkratší dobu! Stalo se tak hned při jeho debutu při Winnmau World Masters v roce 2007, kdy John Walton dosáhl perfektní hry.

Nick se ke svému „řemeslu“ dostal skrze svého bratra, který hrával šipky v nižších soutěžích v Berkshire. Nick vždy tvrdil, že hrát sice moc neumí, ale počítání mu jde a baví jej. Od jeho odvážných slov přešlo až ke skutkům, když se v roce 2005 na jeden turnaj nedostal původně nominovaný caller. Jeho bratr tehdy zařídil, aby se Nick mohl postavit na jeho místo. Slovy jeho bratra: „vydělej si peníze, když umíš mluvit.“  A Nick Rolls se své příležitosti chopil.

V roce 2007 debutovat při již zmíněném turnaji Winmmau World Masters a hned se při něm dočkal „své první devítky“. Připomenu jen, že tehdejším soupeřem Johna Waltona byl Welšan Martin Phillips. Od té doby patří Nick Rolls mezi pravidelné celery největších turnajů BDO/WDF. V roce 2015 se také připojil k Jacques Nieuwlaat a Richardu Ashdownovi jako rozhodčí na populárních WDF Cupech. V témže roku byl přímým účastníkem dalšího perfektního legu, a sice v utkání mezi Darrylem Fittonem a Martinem Adamsem při Dutch open. Jeho nejvyšším průměrem, kterého se jako caller zúčastnil, je 102,67.

Na okruhu BDO je známou tváří. Je taky velmi aktivní na sociální síti Twitter, kde mnohé dění kolem šipek zdařile komentuje. V Praze se tak stane součástí velkolepé show legendárních hráčů a jistě svou měrou přispěje k atmosféře mimořádného večerai.