Close

MARTIN HOFFMANN

HOFFI

Narozen:                8. srpna. 1971

Bydliště:                 Praha

Šipky:                      Unicorn Dennis Prestley 16 gr. a Red Dragon Featherlite 12 gr.

Přezdívka:             Hoffi

Walk on song:     Stan Jones – „Ghost riders in the sky“

Jednoznačně historicky nejúspěšnější hráč na tuzemských kolbištích a také Mistr světa SDWF ze Španělska v roce 2003. Vše myšleno v softech. Tak by se dal v krátkosti popsat „veterán“ Martin Hoffmann.

Se šipkami začal někdy v roce 1999. Po dvou letech hraní turnajů na různých místních úrovních se Martin Hoffmann vydává na své první Mistrovství České republiky, kde k překvapení všech vítězí a stává se Mistrem ČR. To se mu v následujících letech podaří ještě několikrát, ať už v jednotlivcích nebo v soutěžích dvojic. V odvětví plastových hrotů se během let stává nejúspěšnějším českým hráčem, triumfujícím v prestižních turnajích TOP, republikových Grand Prix či Mistrovství ČR. Je rovněž členem reprezentačních výběrů, které v rámci Evropy dokazují svou nezměrnou sílu. Největší individuální úspěchy však dosahuje na mistrovstvích světa asociace SDWF ve Španělsku. V roce 2002 zde získává stříbrnou medaili, o rok později již na horkém jihu kontinentu triumfuje a stává se Mistrem světa v softech.

Ovšem aby bylo jasno, také ve steelech slaví Martin Hoffmann úspěchy. V roce 2004 se stává Mistrem České republiky, v letech 2005, 2007 a 2010 přidává vždy 3. místo na domácím republikovém šampionátu. K tomu opakovaně vítězí v turnajích Českého poháru. Je členem týmu Dřeváci, který se opakovaně kvalifikoval do závěrečného turnaje Mistrovství České republiky družstev.

Dlouhé vlasy stažené do culíku a nekompromisní, přesná hra charakterizují Martina Hoffmanna. Jeho zvláštností je fakt, že mnohdy i během hry mění své šipky podle toho, jakou mám momentálně náladu.  Jeho nejoblíbenější hrou je cricket. „Je to hra, která nabízí mnoho variant a strategií. Hráč má možnost improvizovat a reagovat na průběh hry. Je to zajímavější hra než 501 DO, kde většinou hraješ triple 20 nebo 19 a rozhoduje až double,“ vysvětluje Hofič.